وضعیت کاربر: میهمان 
شما اینجا هستید : 

صندوق­های سرمایه­گذاری:


صندوق­های سرمایه­گذاری نیز از نهادهای مالی موضوع قانون بازار اوراق بهادار هستند که می­توانند در چند ساختار مختلف تاسیس شده و نزد اداره ثبت شرکت­ها ثبت گردند.


این صندوق­ها دارای ساختار حقوقی مستقل بوده و ارکان مختلف مدیریتی و نظارتی برای آنها تعریف می­شود و سرمایه­گذاران می­توانند با مبالغ مختلف (از 10 میلیون ریال به بالا) در آنها سرمایه­گذاری نمایند. سرمایه­گذاران صندوق­های سرمایه­گذاری، سود خود را به صورت افزایش در ارزش خالص دارایی­های صندوق شناسایی می­نمایند. بدیهی است با توجه به اینکه ماهیت این نوع صندوق­ها نیز به دلیل سرمایه­گذاری در سهام و اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس از ریسک­های سهام مانند ریسک کاهش ارزش برخوردار می­باشند. ارکان اصلی صندوق­ها به شرح ذیل می­باشد:


} مدیر صندوق: وظیفه مدیریت دارایی­های صندوق در بازار بورس را برعهده دارد.

} ضامن نقدشوندگی: این رکن وظیفه ضمانت پرداخت ارزش خالص دارایی­های هر سرمایه­گذار را عهده­دار می­باشد در صورتی که مدیر قادر به پرداخت مبلغ نباشد.

} متولی: این رکن از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار بر سایر ارکان نظارت می­کند.

} حسابرس: وظیفه رسیدگی به حساب­های صندوق از طرف سهامداران بر عهده حسابرس می­باشد.

در حال شرکت مشاور سرمایه­گذاری آرمان آتی چهار صندوق با ساختار متفاوت و برای افراد با درجه ریسک پذیری مختلف طراحی و تاسیس کرده که ذیلا به آنها اشاره می­گردد.


· صندوق قابل معامله در بورس ETF با نام آرمان سپهر آیندگان (آسا)


این صندوق از نوع مختلط می­باشد یعنی اجازه دارد که حداکثر 60 درصد از دارایی­های خود را در سهام سرمایه­گذاری کرده و مابقی دارایی­ها می­بایست در اوراق با درآمد ثابت (اوراق مشارکت، صکوک و ....) و سپرده بانکی سرمایه­گذاری شود. بدیهی است با توجه به ساختار مذکور این صندوق بیشتر مناسب برای افراد ریسک­گریز می­باشد.


ویژگی دیگر این صندوق که در نوع خود اولین در ایران می­باشد این است که واحدهای سرمایه­گذاری آن قابل­معامله در فرابورس است. به این معنی که افراد جهت خرید و فروش واحدها ناچار به مراجعه حضوری نبوده و می­توانند به صورت تلفنی یا اینترنتی اقدام به معامله نمایند. در ضمن برخلاف سایر صندوق­های سرمایه­گذاری که پس از این توضیح داده می­شوند، این صندوق براساس مکانیزم عرضه و تقاضا قیمت­گذاری می­شود.مشخصات

نوع صندوق

مختلط قابل معامله و در اندازه بزرگ

تاریخ شروع فعالیت

مهرماه 1392

ارکان

مدیر صندوق: شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی

بازارگردان: شرکت تامین سرمایه سپهر

موسسین

شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی، شرکت تامین سرمایه سپهر، شرکت گروه مالی مهر آیندگان، شرکت کارگزاری سهم آشنا

سایت

www.asaetf.com


· صندوق سرمایه­گذاری آرمان اندیش؛


این صندوق نیز از نوع مختلط بوده و تفاوت آن با صندوق آسا در این است که واحدهای آن قابل معامله در بازار بورس یا فرابورس نمی­باشد. واحدهای این نوع صندوق­ها به ارزش خالص روز و در محل دفتر مدیر صندوق قابل صدور و ابطال می­باشد. این صندوق نیز بیشتر برای افراد ریسک گریز طراحی شده است.


مشخصات

نوع صندوق

مختلط و در اندازه کوچک

ارکان

مدیر صندوق: شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی

ضامن نقدشوندگی: بانک ایران زمین

موسسین

شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی، شرکت کارگزاری آبان

 

سایت

www.armanandishfund.com

 

· صندوق سرمایه­گذاری مشترک سبحان؛


این صندوق از نوع سهامی می­باشد و مدیر اجازه دارد تمامی دارایی­های صندوق را در سهام سرمایه­گذاری کند. بنابراین این صندوق از ریسک بالاتری نسبت به دو صندوق قبلی دارد.


مشخصات

نوع صندوق

سهامی و در اندازه کوچک

تاریخ شروع فعالیت

تیرماه 1392

ارکان

مدیر صندوق: شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی

ضامن نقدشوندگی: شرکت سرمایه گذاری سبحان

موسسین

شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی، شرکت سرمایه گذاری سبحان

سایت

www.sobhanfund.com

 

 

 

· صندوق سرمایه­گذاری سپهر آتی؛


این صندوق نیز انوع سهامی بوده با این تفاوت که هر شش­ماه یکبار بین سهامداران خود سود تقسیم می­نماید. به این معنی که سهامداران صندوق­های دیگر تنها از افزایش قیمت واحدهای خود منتفع می­شوند و جهت دریافت هر وجهی می­بایست بخشی از سهام خود را بفروشند (یا ابطال کنند)؛ در حالیکه در این صندوق سهامداران هر شش­ماه بخشی از سود خود را نقدا دریافت می­کنند.


مشخصات

نوع صندوق

سهامی و در اندازه کوچک و با قابلیت تقسیم سود

تاریخ شروع فعالیت

مجز دریافت شده و شروع فعالیت احتمالا از بهمن ماه 1392 حواهد بود.

ارکان

مدیر صندوق: شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی

ضامن نقدشوندگی: شرکت تامین سرمایه سپهر

موسسین

شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی، شرکت تامین سرمایه سپهر

سایت

www.sepehrati.com

 
پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»