وضعیت کاربر: میهمان 
شما اینجا هستید : 

مدیریت دارایی برای افراد حقیقی و حقوقی در بورس

آرمان آتی با برخورداری از مجوز سبدگردانی اوراق بهادار از سازمان بورس، اجازه دارد تا دارایی­های افراد حقیقی و حقوقی را در بازار سرمایه مدیریت نماید.


نقش بازارهای مالی در اقتصاد به عنوان واسطه­­گرهایی میان تامین­کنندگان منابع مالی و همچنین دارندگان نقدینگی یا به اصطلاح سرمایه­گذاران تعریف شده است؛ اما عملکرد مناسب در بازار سرمایه نیازمند تحلیل دقیق و مداوم و همچنین تحمل ریسک مترتب بر اتفاقات آینده است. طی پنج سال گذشته بورس از بازده بسیار مناسبی برخوردار بوده است. شاخص کل از ابتدای سال 1388 تا پایان مهرماه 1392 بازدهی تجمعی 925 درصد را به ثبت رسانده است.کسب این رقم رویایی با رشد چشمگیر شاخص در سال‌های 89 و 92 و ماهیت مرکب شودن سود سرمایهگذاری حاصل شده است.


اگرچه بازار سرمایه در سالهای اخیر رشد قابل توجهی را تجربه نموده است؛ و شاید انتظار چنین بازده رویایی در کوتاه مدت انتظار به جایی نباشد، لیکن به دلایل ذیل و با توجه به تحلیل شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و شرکتهای حاضر در بازار، همچنان میتوان آینده روشنی را برای آن متصور بود.


} تلاش شرکتهای حاضر در بورس جهت استفاده بهینه از منابع و مزیتهای رقابتی کشور مانند برخورداری از منابع غنی زیرزمینی، نیروی کار متخصص و ارزان، دسترسی مناسب به مبادی واردات مواد اولیه و بازارهای صادرات محصول از طریق بنادر کشور؛


} اهتمام دولت و مسئولین به گسترش بازار سرمایه از طریق تنوع­بخشی به ابزارها، توسعه زیرساخت‌ها و افزایش حجم بازار؛


} اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی و خصوصیسازی شرکتهای دولتی که به طور کلی منجر به اصلاح و ارتقا مدیریتی شده و انتظارات مثبتی را از آینده آنها شکل میدهد؛


} چشمانداز مثبت تحولات سیاسی و کاهش فشار تحریمهای اقتصادی؛


} روند رو به رشد سرمایهگذاری در صنایع مختلف با هدف افزایش ظرفیت تولید و ایجاد ارزش افزوده بالاتر؛


} تاکید مسئولین کشور بر لزوم کاهش خام فروشی نفت و اقلام معدنی که جهش چشمگیر سودآوری شرکتها را در پی خواهد داشت؛


} واقعی شدن نرخ ارز و بهبود توان رقابتی شرکتهای تولیدی؛


} حجم بالای نقدینگی کشور و رکود بازارهای موازی.


با عنایت به موارد فوق­ در حال حاضر آرمان آتی خدمات مدیریت دارایی را با روش­های ذیل ارائه می­نماید:


الف) خدمات سبدگردانی اختصاصی اوراق بهادار:


افراد حقیقی و حقوقی که تمایل دارند بخشی از سرمایه خود را در بازار بورس سرمایه­گذاری نمایند، می­توانند با انعقاد قراردادهای سبدگردانی اختصاصی تمامی امور مربوط به مدیریت دارایی خود در بازار سرمایه را به آرمان آتی بسپارند. در این قراردادها یک کد بورسی اختصاصی از طرف بورس برای سبد مشتری تشکیل می­گردد که اجازه خرید و فروش سهام در این کد برای آرمان آتی وجود دارد. کل فرایند سبدگردانی به شرح ذیل می­باشد:


} قراردادی بین سرمایه­گذار و آرمان آتی منعقد می­گردد؛ که در سه نسخه تهیه می­شود و در اختیار طرفین قرارداد و شرکت سپرده­گذاری و تسویه وجوه اوراق بهادار ایران (به نمایندگی از سازمان بورس و اوراق بهادار) قرار می­گیرد.


} بر طبق این قرارداد کد سهامداری مشترک سبدگردانی ایجاد می­گردد.


} مبلغ سرمایه توسط سرمایه­گذار به حساب مخصوص سبدگردانی که براساس قرارداد مذکور افتتاح شده واریز می­گردد.


}  سبدگردان شروع به انجام معاملات در سهام و اوراق با درامد ثابت با استفاده از مبلغ سرمایه­گذاری می­نماید.


} سبدگردان مکلف است در دوره­های سه­ماهه گزارش­های جامع به سرمایه­گذار و سازمان بورس ارائه نماید؛ اما سرمایه­گذار می­تواند گزارش­های بازدهی روزانه و هفتگی خود را در سایت سبدگردان مشاهده نماید.


} تمام فعالیت­های سبدگردان در جهت رعایت مفاد قرارداد توسط نهادی تحت نظر سازمان بورس به نام امین سبدگردان کنترل می­گردد.


} کارمزد سبدگردان به 2 صورت است: الف-کارمزد مبتنی بر دارایی­های سبد ب-کارمزد مبتنی بر عملکرد سبدگردان.


§ کارمزد مبتنی بر دارایی­های سبد از قرار درصدی از ارزش خالص دارایی­های موجود در سبد؛

§ کارمزد مبتنی بر عملکرد سبدگردان که بر اساس بازدهی سالانه سبد تعیین می گردد.


} سبد سرمایه­گذاری براساس میزان ریسک­پذیری سرمایه­گذار طراحی می­شود.


} بدیهی است چون بیشتر دارایی­های سرمایه­گذاران در سهام سرمایه­گذاری می­شود ریسک­های موجود در سهام در این روش هم موجود می­باشد با این تفاوت که سبدهای تشکیل شده توسط افراد متخصص و حرفه­ای بازار مدیریت می­شود.


} حداقل مبلغ برای تشکیل سبد یک میلیارد ریال می­باشد.


} سرمایه گذار هر زمان که بخواهد می­تواند به سبدگردان خود اعلام نماید که موجودی سبد خودرا  افزایش یا کاهش دهد که در صورت افزایش متمم قراردادی برای سرمایه­گذار تنظیم می­شود و با تایید امین سبدگردان، سبدگردان دارایی سبد را افزایش می­دهد و در صورتی که سرمایه گذار بخواهد می­تواند مقداری از سرمایه خود را از سبد مسترد نماید. البته این امر زمانی امکان پذیر است که دارایی سرمایه­گذار کمتر یک میلیارد ریال ریال نشود.


} سبدگردان یک شناسه کاربری و رمز عبور در اختیار سرمایه گذار قرار می­دهد تا سرمایه­گذار بتواند عملکرد سبد خود را مشاهده نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»