وضعیت کاربر: میهمان 
شما اینجا هستید : 

سرمایه‌گذاری جسورانه (Venture Capital) یک مدل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا، شرکت‌های کوچک با پتانسیل رشد بلندمدت است. این نوع سرمایه‌گذاری منبع بسیار مهمی برای راه‌اندازی کسب و کارهایی است که کوچک‌تر از آنند که بتوانند به بازار سرمایه یا بانک‌ها دسترسی داشته باشند. این کسب وکارها عموماً ریسک بالا و به‌تبع بازدهی بالایی برای سرمایه‌گذار دارند.

سرمایه‌گذاری جسورانه اغلب با تخصص مدیریتی و تکنیکی همراه است. بیشتر این نوع سرمایه‌گذاری‌ها توسط گروه‌های سرمایه‌گذاری بزرگ از جمله شرکت‌های تأمین سرمایه و سایر نهادهای مالی صورت می‌پذیرد. این شکل از افزایش سرمایه عموماً بین شرکت‌های نوپا و استارت‌اپ‌هایی که سابقه فعالیت و توانایی و اعتبار انتشار اوراق بدهی را ندارند، رایج است. یک نکته در رابطه با این روش افزایش سرمایه وجود دارد؛ صاحبان سرمایه در تصمیمات شرکت می‌توانند اظهار‌نظر کنند و در حقوق صاحبان سهام شریک شوند، در نتیجه بعد از جذب سرمایه، شما بخشی از کنترل شرکت را از دست می‌دهید.

Accelerator یا شتاب‌دهنده‌ها با سرمایه‌گذاری اولیه بر روی یک شرکت نوپا، درصدی از مالکیت آن را در اختیار گرفته و در مقابل به مجریان پروژه آموزش‌های لازم و خدماتی در مسیر ارزش‌آفرینی سریع‌تر و برای کسب موفقیت بهتر را خواهند داد. پس از سرمایه‌‌گذاری پول، دانش و عمل، شتاب‌دهنده‌ آرمان مراحل اولیه را به یک فرصت سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران جسور تبدیل می‌کند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه آرمان آتی با هدف سرمایه‌گذاری در این قبیل کسب و کارها در مراحل اولیه، سری A، سری B و سری C با توجه به موضوع فعالیت تعریف شده در اساسنامه، تشکیل شده‌اند.

خدمات آرمان آتی در این حوزه سرمایه‌گذاری به اینجا ختم نمی‌شود. شرکت مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی به‌عنوان یک پیشگام در معرفی ابزارهای نوین مالی، این افتخار را دارد تا صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه (قابل معامله در بورس، ETF) را به بازار سرمایه ایران معرفی کند.


به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ایده‌پردازی دقیق‌تر می‌توانید از بسته‌های آموزشی آرمان آتی استفاده کنید

بسته آموزشی طرح کسب و کار را می توانید از اینجا دریافت کنید

کتاب الکترونیکی طرح کسب و کار به زبان ساده، راهنمای موفقیت در مسابقات طرح کسب و کار، را می توانید از اینجادریافت کنید

 

 شما می‌توانید به وسیله ایمیل vcfund@arman-ati.com با ما در ارتباط باشید.

 
پربازدیدترین اخبار

نظرسنجی

:: کدام صنعت در ادامه سال جاری در بازارسهام پیشرو خواهد بود؟
 

 

محصولات
هر گونه کپی برداری از محتوا، تولیدات، شکل و سایر اجزای سایت صرفا با موافقت مکتوب مجاز می باشد. آرمان آتی مسئوليتی در قبال اشتباهات و اشكالات در متون يا تاخير و تعجيل در انتشار مطالب، يا نتايج ناشی را به عهده نمی گيرد. براساس ماده 23 قانون حمايت حقوق مولفان، کليه آثار ارائه شده در اين وب‌سايت .با مجوز از صاحب امتياز اثر مي‌‌باشد «تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»